Barselona sunduğu rengarenk manzaraları, sıra dışı mimarisi, yumuşak iklimi, hareketli sokakları, plajları ve parklarıyla çocukların gönlünde taht kurmaya aday bir şehir.

Bana göre her köşesi çocuklara uygun olan Barselona aşağıda listelediğim mekanlarıyla çocuğunuz için daha da unutulmaz bir deneyim haline gelebilir. Bir arada bulunan mekanları aynı gün içinde görebilirsiniz bu sebeple gruplayarak yazdım.

  1. Parc de la Ciutedella ve Hayvanat bahçesi– Şehir parkında vakit geçirdikten sonra parkın içinde bulunan hayvanat bahçesini gezebilirsiniz.
  2. Montjuic ve Magic Fountain (Sihirli Çeşme)- Çeşmenin ışık oyunları gün batınca başlıyor, zamanlamayı tutturabilmeniz için bu ayrıntıya dikkat.
  3. Parc de Joan Miro- Miro’nun 22 metrelik meşhur “kadın ve kuş heykeli” bu parkın tam ortasında yer alıyor… Ayrıca etrafta gezinirken irili ufaklı 30 kadar heykel daha görebilirsiniz.
  4. Parc d’attraccions Tibidabo– Şehrin biraz dışında bulunan deniz seviyesinden 500 m yükseklikteki Tibidabo hem manzarası hem de lunaparkı ile çocukların çok seveceği bir bölge…
  5. Parc Guel- Gaudi tarafından tasarlanan sanat dolu yemyeşil bir park, aynı zamanda Gaudi’nin evine de ev sahipliği yapıyor ve dilerseniz bu sevimli pembe evi gezebiliyorsunuz.
  6. AkvaryumBarcelona rehberinde detaylı bir şekilde anlattığım Barselona akvaryumu çocuklar için muhteşem bir deneyim sunuyor.
  7. Casa Mila/La pedrera ve Casa Batllo– Çocukların da, en az büyükler kadar ilgisini çekebilecek bambaşka, masalsı bir mimari…
  8. Museu de la Xocolata– Çukulata müzesi Barselona’da yapılacak şeyler arasında en önceliklisi olmasa da, çocuğunuzla birlikte Barselona’daysanız, biraz daha üst sıralara çıkabilir.