DEFTER&BAVUL’UN AMACI NEDİR?

Seyahat etmenin amacı nedir? sorusuna, herkesin verecek farklı bir cevabı vardır mutlaka…

Bizce seyahat etmek her şeyden önce, insanı yenileyen ve iyiye doğru evrilmesini sağlayan garantili bir yöntemdir. Seyahat ruhu zenginleştirir; yeter ki konuya bir skor tahtası tutuyormuşçasına yaklaşmayalım… Konfor alanlarımızın dışına çıkma cesaretini gösterdiğimizde, değişim zaten başlamış demektir…

Bu site,içinde seyahat etme isteği duyan herkese biraz olsun ilham vermek için var…

Ve bir de gezmeyi, yazmayı ve paylaşmayı sevdiğimiz için…

 

BU SİTEDE NELER BULACAKSINIZ?

Yazılarımızı beş farklı tema altında derledik. İlginizi çeken konuya göre “ilham almaya” hemen başlayabilirsiniz…

1.ARABA YOLCULUKLARI: Bu bölümde belli bir bölgede arabayla yapılan; uzun ve keyifli maceraları bulacaksınız. Her bir yazının içinde izlenilen rotayı, bu rotayı izleyebilmek için kaç güne ihtiyaç olduğunu ve beğenilen restoran, otel gibi mekanların adreslerini görebileceksiniz.

2.UZAKLAR: Sizi rutininizden tamamen koparacak, zaman zaman konfor alanlarınızı zorlayacak uzak rotaları bu başlık altında bulabilirsiniz.

3.KISA KAÇAMAKLAR:Yakınlara yapılan kısa kaçamaklar ve büyük şehirlerle ilgili yazılar ve rehberler de bu başlık altında sizleri bekliyor.

4.LEZZET PEŞİNDE:Kimi zaman değişik ülke mutfaklarının veya şarabın peşinde yapılan yolculukların hikayeleri…

5.ÇOCUKLU:Çocuğunuzla nereye gitmek eğlenceli olurdu?; ya da Dinlenerek bir yaz tatili geçirme olasılığımız var mı? Fikirler, öneriler… Hepsi bu bölümde…

Sevgiyle kalın!